Bogdan de Barbaro
Profesor dr hab. nauk med. Bogdan de Barbaro, psychiatra, psychoterapeuta, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W latach 1988-1989 przeszedł roczne szkolenie w zakresie terapii rodzin i par w University of Rochester, NY. W latach 1993 – 2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii UJ. W latach 2016 – 2019 kierownik Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Obecnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów oraz książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Pacjent w swojej rodzinie”, wyd. Springer PWN 1997; „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”, Wyd.UJ 1999; „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii” (z Szymonem Chrząstowskim), Wyd. UJ 2011; „Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem” (z Wojciechem Drathem) Wyd. UJ 2022; „Po co światu psychoterapia” wyd. Mando 2023, „Swoją drogą…” (w rozmowie z Justyną Dąbrowską), wyd. Agora 2024.
Ewa Bąk
Kierownik do spraw merytorycznych w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w TCM, szkoleniowa analityczka grupowa, superwizorka IAGR, psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizorka, psychoterapeutka dzieci i młodzieży ISPHS, trenerka PTP.
Wojciech Drath
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, superwizor aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kieruje zespołem terapeutycznym Pracowni nad Sobą. Stale wspólpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku”. Autor pracy doktorskiej pt. „Idea i praktyka niewiedzenia w psychoterapii”. Współautor książki „Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem”.
Anna Dziubińska-Starska
Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka-aplikantka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, zajmuje się terapią indywidualną, par i rodzin w podejściu systemowo-psychodynamicznym. ze szczególnym uwzględnieniem teorii więzi oraz tematyki cielesności w psychoterapii.
Prowadzi superwizje indywidualne i grupowe z profesjonalistami_kami pracującymi z młodzieżą i młodymi dorosłymi oraz z psychoterapeutami_kami pracującymi z parami, związkami i rodzinami.
LGBTQIA+ friendly
Aleksandra Grzybek
Psycholog, psychoterapeutka, ukończyła czteroletnie całościowe szkolenie psychoterapeutyczne podejściu integracyjno-systemowym. Aktualnie pracuje w gabinecie prywatnym oraz w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży– Specjalistyczna Poradnia TOGO w Warszawie, gdzie prowadzi terapię rodzin oraz psychoterapię indywidualną. Członkini Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Marek Kobus
Doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta. Psychoterapeuta dzieci i młodzieży. Certyfikowany Lider Grup Balinta. Superwizor Aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Jestem certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 813), oraz posiadam specjalizację z psychoterapii dzieci i młodzieży. Od 2021 roku decyzją Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, rozpocząłem aplikację superwizorską i odbywam proces szkolenia. Szkolenie psychoterapeutyczne ukończyłem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, zaś zaawansowane szkolenie ISTDP i superwizorskie ukończyłem w Laboratorium Psychoedukacji.
Od 2021 r. jestem specjalistą psychoterapii dzieci i młodzieży. Prowadzę psychoterapię i superwizję psychoterapii dzieci, młodzieży i osób dorosłych w nurcie psychodynamicznym z uwzględnieniem teorii systemowych.
Artur Kulig
Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor SNTR oraz SNP PTP. Posiada m.in. Europejski Certyfikat Psychoterapeuty, Certyfikat Hipnoterapeuty wydany przez Internationale Gesellschaft für Therapeutische Hypnose und Hypnoseforschung. Jest również certyfikowanym liderem grup Balinta.
Psychoterapią zajmuje się od 2000 r.
Obecnie prowadzi prywatną praktykę na Śląsku oraz współpracuje z Zagłębiowskim Szpitalem Klinicznym w Czeladzi. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, terapię par oraz superwizję indywidualną i grupową. Jest również nauczycielem psychoterapii współpracując ze szkołami atestowanymi przez Sekcje PTP.
W pracy zawodowej odwołuje się głównie do teorii psychodynamicznej i systemowej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwo Psychologicznego i Psychiatrycznego, European Association for Psychotherapy, Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą, Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego oraz członkiem Zarządu SNTR PTP.
Aleksandra Majkowska
Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka oraz superwizorka-aplikantka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest członkinią Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uzyskała tytuł specjalistki w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. Od 10 lat prowadzi terapię rodzin w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W prywatnym gabinecie pracuje z parami, rodzinami oraz indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi.
Hanna Pinkowska-Zielińska
Hanna Pinkowska-Zielińska jest certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorką. Od ponad
20 lat prowadzi Zespół Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego Kontrakt w Warszawie.
Ukończyła szkolenie z terapii systemowej pod kierownictwem prof. Ireny Namysłowskiej.
W swojej pracuje korzysta z myślenia systemowego i psychoanalitycznego. Bierze udział w
seminariach analitycznych prowadzonych przez Franco de Masi, Riccardo Lombardi, Danutę
Golec, Dorotę Komudę.
Od wielu lat prowadzi terapię, rodzinną, par oraz indywidualną. Superwizuje i prowadzi
zajęcia na kursach dla psychoterapeutów. Jest współredaktorką podręczników „Diagnoza par
w różnych podejściach” oraz „Specyficzne zjawiska w diagnostyce par”. W przygotowaniu
jest kolejna pozycja „Co jest grane? Od rezygnacji do nadziei w terapii par”.
Anna Tanalska-Dulęba
Psychoterapeutka i superwizorka. Jest jedną z założycielek i członkinią zespołu Pracowni Terapii i Rozwoju w Warszawie. Studiowała fizykę i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentkąeuropejskiego programu Instytutu Terapii Gestalt w Los Angeles. Obecnie jest trenerką Gestalt Associates for Training in Los Angeles. Pracuje w podejściu zintegrowanym, ze szczególnym wykorzystaniem modalności systemowej i Gestalt.
Od 46 lat prowadzi terapię indywidualną, rodzinną i grupową. Superwizuje i prowadzi zajęcia z terapeutami w Polsce i za granicą (Litwa, Szkocja, Australia, Ukraina).
Najbardziej lubi pracować z dużymi rodzinami i prowadzi warsztaty dotyczące tej formy terapii. W pracy zwraca szczególną uwagę na obecność psychoterapeuty i rolę języka w terapii.
Ponadto jest tłumaczką z języka rosyjskiego i angielskiego. Tłumaczyła m. in. kilka książek Irvina Yaloma.
Anna Wojcinowicz
Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna PTPP i ISPHS, superwizorka ISPHS, kandydatka PTPA. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi w gabinecie prywatnym w Lesznowoli oraz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w TCM.
Anna Wójcik-Zdyb
Dr n. hum. pedagog, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada Certyfikat Terapeuty Środowiskowego oraz Specjalisty Terapii Środowiskowej. Członek Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP. Aktualnie pracuje w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży–Specjalistyczna Poradnia TOGO w Warszawie, gdzie zajmuje się psychoterapią rodzin, dzieci i młodzieży. Członek Sekcji Naukowej terapii Rodzin.
Maciej Żurek
Certyfikowany psychoterapeuta, superwizor-aplikant, specjalista terapii uzależnień. Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor-aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Sekretarz Zarządu Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w pracy terapeutycznej indywidualnej, grupowej, par i rodzin. W pracy identyfikuje się z myśleniem systemowym i psychodynamicznym. Związany z Warszawskim Instytutem Psychoterapii.